Якось я вже згадував про те, як райони з новою забудовою в Житомирі перетворюються на автомобільне пекло.
З того часу, на жаль, мало що змінилося.
І це чудово видно на прикладі ділянки, яка розташувалася прямо посеред високоповерхової забудови.
Але давайте подумаємо над тим, як вона може стати чимось іншим.
Її розташування дозволяє створити на її місці чудовий парк
Якого так не вистачає жителям навколишніх будинків серед цих «бетонних джунглів» заставлених авто.




А найголовніше — парк може поєднати в собі одразу 2 функції: місце відпочинку та паркувальний простір
Тут міг би розташуватися підземний паркінг, який дозволив би вмістити в собі всі ті десятки і сотні авто, якими зараз заставлені всі можливі ділянки навколо новобудов.
В той час як зверху зʼявився б публічний простір, який міг би стати окрасою району та точкою тяжіння не тільки для людей з навколишніх будинків, а і для жителів всієї Крошні.
Приблизно такі візуалізації зміг «начаклувати» ШІ
Тут і зручні вуличні меблі, і багато зелені навкруг, і, можливо, якась окрема зона для дитячого майданчика.
Головний сенс — зробити такий собі «оазис» серед агресивного міського середовища. Щоб сховати людей, які знаходяться всередині парку як від машин, так і від шуму міста навкруги.


Подібні парки гарно працюють як точки тяжіння для бізнесу
Завжди приємно взяти щось смачненьке в сусідній кавʼярні та піти відпочивати в приємний та спокійний зелений скверик
Звичайно, будівництво чогось подібного буде вартувати відчутних коштів
І умовна міська рада ніколи власними силами не зможе собі дозволити інвестувати в подібні проекти.
Але вона одна і не має цього робити. Подібні проекти найкраще реалізуються разом з бізнесом.
Звичайно, це означає, що парковка тут не буде безкоштовною. І влада міста має зробити вольові кроки заради упорядкування паркувального простору в цьому районі.
Рекомендації для цього були написані ще 2 роки тому — з того часу нічого не змінилося.
А як вам цей простір? На вашу думку, чи можливо реалізуватися щось подібне в Житомирі? Діліться своїми думками в коментарях
ФОТО: Візуалізації ШІ.
Телеграм-канал «Тут є місто»
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: t.me/zhyt_city


«Велика реставрація» по-житомирськи: театр ляльок непридатний до експлуатації

