ТЦК уже неможливо просто «перейменувати» чи косметично «реформувати». Цю структуру треба розігнати, бо вона повністю дискредитувала себе – в очах і цивільних, і військових.
Сьогодні територіальні центри комплектування асоціюються не із захистом держави, а з бусифікацією, побиттям людей, корупцією і повною безкарністю. І це не російське ІПСО чи штучний інтелект – це те, до чого дійшла сама система.
На початку повномасштабної війни люди самі стояли в чергах до військкоматів. Була мотивація, довіра і бажання захищати країну. Але влада втратила цей момент. Тоді не створювали резерви, казали, що «людей вистачає», не думали про ротації і терміни служби.
А потім країна почала бачити мільйони готівки, дорогі автомобілі, маєтки та корупційні схеми в ТЦК. Приклади, як одні можуть «вирішити питання», а інших ловлять просто на вулицях. Як добровольці роками сидять на передовій без чітких термінів служби і з зарплатами, які не ростуть, а знецінюються. Тоді й почалася масова зневіра.
І тепер змінити ситуацію буде надзвичайно важко. І зміни назв або передача функцій до поліції точно не допоможуть.
Але це не означає, що нічого не треба робити. Навпаки – потрібні чесні правила для всіх. Чіткі терміни служби, ротації, рекрутинг, гідні виплати і мотиваційні програми для тих, хто йде служити. Люди мають бачити, що система працює справедливо, а не за принципом: у кого є гроші – тому можна все, а хто не має зв’язків чи можливостей – того просто запхають у бус!
Дмитро Разумков_Офіційно

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: t.me/zhyt_city

«Велика реставрація» по-житомирськи: театр ляльок непридатний до експлуатації
