Давно у Житомирі не було подібних заходів. По суті, із початком масованого вторгнення в Україну рашистського війська у лютому 2022-го року політичне життя країни було поставлене на паузу. Вважалося, що війна за рік-півтора, але ж все ж таки скінчиться і тоді, із відродженням та відбудовою, неодмінно активізується і суспільно-політичне життя. Але сталося не так, як гадалося. Війна все не завершується, а пауза перетворилася у загрозливу перерву, коли у суспільстві відбуваються вкрай деструктивні процеси, а партії, громадські організації та рухи якщо не зникли зовсім, то щонайменше пішли у тривалу відпустку.
Тепер доведеться надолужувати прогаяне. Навіть в умовах війни, навіть за найтяжчих обставин військового часу, голос громад, реакція політиків та активістів має бути звучною і почутою. На жаль, поки що із цим в Україні – суцільний смуток.



Першими на Житомирщині відреагували рухівці. Минулої суботи у залі обласної Спілки художників України відбулась чергова і звітно –виборча конференція обласної організації НРУ. Важливо зауважити, що із початком бойових дій у лютому 2022-го року півтори сотні членів Житомирської обласної (крайової) організації НРУ на чолі зі своїм лідером Олегом Лагнюком мобілізувались до війська. До речі, цікавим фактом минулих років у житті партійного осередку Житомирської крайової організації НРУ стало те, що необхідності звітуватися перед державою партійних організацій ніхто не позбавив. У рухівців ситуація була вкрай проблематично: виявилося, що все керівництво і більшість рухівського активу знаходилось у підрозділах ЗСУ. А звітуватися у раніше запроваджений спосіб було нікому. Влада і досьогодні на такі факти і обставини так належним чином і не відреагувала. Але одна справа, коли члени «Батьківщини» чи «Європейської солідарності», оберігаючи тили України , мали можливість готувати суто формальні звіти, а інша річ, коли звіти доводилося складати на фронті.



30 травня 2026-го року про роботу очолюваної ним організації доповідав О.М.Лагнюк. Цікаво, що делегатами конференції були у більшості своїй щойно демобілізовані хлопці, які по два, три і навіть по чотири роки, захищали Україну зі зброєю в руках. Багато рухівців (в тому числі й керівники первинних осередків та районних організацій) і досі у лавах ЗСУ. Власне кажучи, військова тема, проблематика фактично усіх виступів, які прозвучали того суботнього дня на конференції Житомирської обласної організації НРУ, стосувалися питань життя ветеранів російсько-української війни, а проблеми адаптації багатьох воїнів із пораненнями, контузіями та купою інших проблем також лунали неодноразово. Але, як і личить, побратими привітали нагороджених однопартійців із бойовими нагородами (Олександр Ганченко отримав в урочистій обстановці медаль «За відвагу», Андрій Гарбарчук та Юрій Мороз також отримали бойові нагороди). Словом, у рухівців було і є про що поговорити. Звісно, хотілося згадати про війну, особливо пом’янути тих, хто загинув, хто зазнав поранень і має великі проблеми зі здоров’ям. Але слід зауважити і наголосити, що конференція обласної організації НРУ виявилася первістком у процесі відродження партійного руху на Житомирщині загалом. До рухівців прийшли із вітаннями та побажаннями «лупати сю скалу» чимало активістів знаних в області громадських організацій. Колишній комбриг 95-ї бригади Віктор Чабаненко, який очолює нині осередок воїнів-десантників, голова громадського об’єднання «На щиті та зі щитом» Валентин Голуб щиро привітали рухівське зібрання, наголосивши на тому, що нинішня влада давно відвикла від громадського контролю, а осередки політичних партій, які восени 2020-го року клялися на вірність своїм виборцям, сьогодні мовчать. Те, що пора мобілізовувати не лише підсилення для фронту, але й лави активістів та партійців, які нагадуватимуть владі про те, що війна –це не час для вседозволеності та гармидеру, який супроводжується корупцією, вакханалією кадрових призначень і втратою влади професіональних підходів у роботі. Звіт голови Житомирської крайової організації НРУ Олега Лагнюка був не вельми тривалим. Очільник рухівців Житомирщини нагадав однопартійцям про те, що нинішні завдання полягають у тому, аби відновити організаційні структури (осередки) НРУ, оскільки після завершення реформування місцевої влади у 2020-му році організаційні зміни жодній із партій завершити до 2022-го року так і не вдалося – завадило масоване вторгнення ворога. Тепер це все – на часі і вимагає ретельної уваги.
Присутній на конференції крайової організації рухівців Житомирщини Голова НРУ Андрій Корнат розповів присутнім однопартійцям якраз про важливість суто організаційно-буденної роботи. Жодних вказівок, рекомендацій та рекомендацій стосовно прийдешніх виборів лідер рухівців України не роздавав, зауваживши і підкресливши, що нині головна і стратегічна настанова для НРУ, як партії – перемога над ворогом. А вже опісля відбудеться і активізація, і відродження у тому числі й партійного життя. Втім, ніхто не заперечує необхідності вже негайної активізації партійців у ході вирішення нагальних і щоденних проблем мешканців Житомирщини. А те, що їх щодня лише більшає, а те, що влада усіх рангів та рівнів працює вочевидь неефективно, доводити нікому не треба.
Новообране керівництво Житомирської обласної організації НРУ абсолютно адекватно розуміє складність ситуації, у якій сьогодні перебуває українське суспільство. Новообраний голова (Олега Лагнюка рухівці одноголосно переобрали головою організації) ЖОО НРУ звернувся до своїх найближчих побратимів-партійців , обраних до складу Проводу та Ради обласної організації НРУ із проханням максимальної активізації роботи у всіх без винятку громадах Житомирщини. Слід зауважити, що персональний склад рухівського активу Житомирщини має очевидний ветеранський відтінок, оскільки майже всі члени Проводу і Ради крайової організації раніше служили у лавах ЗСУ, а головне – мають досвід участі у боях із ворогом. Тому Рух, як і тридцять років тому, сьогодні вкотре опиняється на вістрі головних завдань часу – перемоги над ворогом і наведення порядку в країні.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: t.me/zhyt_city


«Велика реставрація» по-житомирськи: театр ляльок непридатний до експлуатації

