У центрі Житомира стався черговий тривожний інцидент за участю неповнолітніх. За повідомленням, оприлюдненим у місцевій спільноті «Житомир|Blacklist», увечері 31 травня близько 20:30 на пішохідній вулиці Михайлівській група підлітків напала на 13-річного хлопця.
За словами родички потерпілого, дитина просто йшла вулицею та нікого не чіпала. Натомість до нього підбіг 15-річний підліток, який, за твердженням авторки допису, перебував у стані алкогольного сп’яніння, після чого завдав хлопцю ударів у перенісся та щелепу.

Від серйозніших наслідків, ймовірно, врятувало лише те, що неподалік перебував екіпаж патрульної поліції, який оперативно втрутився у ситуацію.
«Дуже страшно, що в центрі міста таке відбувається», – зазначає авторка повідомлення.
На момент публікації офіційної інформації від правоохоронних органів щодо цього конкретного випадку оприлюднено не було.
Михайлівська все частіше потрапляє в кримінальні зведення
Особливе занепокоєння викликає той факт, що це далеко не перший резонансний випадок насильства за участю підлітків у центрі Житомира.
На початку 2026 року поліція розпочала розслідування після побиття 14-річної дівчини групою підлітків у центрі міста. За даними правоохоронців, неповнолітня поверталася додому, коли до неї підійшла компанія агресивно налаштованих підлітків. Дівчина отримала травми голови, а справу кваліфікували як хуліганство.
Ще раніше поліція відкривала кримінальне провадження за фактом масової бійки на вулиці Михайлівській, де учасники конфлікту влаштували хуліганські дії просто в центрі обласного центру.
Окрім цього, у травні 2026 року всеукраїнські медіа повідомляли про діяльність агресивних підліткових груп у Житомирі, які підозрюються у нападах на людей та серії правопорушень у різних районах міста.
Чому проблема стає системною?
Сьогодні багатьох житомирян турбує вже не окремий випадок, а тенденція. Коли на головній пішохідній вулиці міста, де щодня гуляють родини з дітьми, підлітки можуть влаштовувати бійки, нападати на однолітків або поводитися агресивно, це перестає бути лише проблемою поліції.
Постає питання до батьків, освітян, соціальних служб та місцевої влади: чому неповнолітні перебувають на вулицях у стані сп’яніння, чому агресія серед підлітків стає звичним явищем і чому центр міста дедалі частіше асоціюється не з безпечним відпочинком, а з конфліктами та насильством?
Житомиряни чекають реакції
Громада очікує офіційної позиції правоохоронців щодо інциденту, встановлення всіх обставин події та належної правової оцінки діям учасників конфлікту.
Адже якщо навіть у самому серці Житомира дитина не може безпечно пройтися вулицею ввечері, то це вже проблема не окремої родини, а всього міста.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: t.me/zhyt_city

«Велика реставрація» по-житомирськи: театр ляльок непридатний до експлуатації

