30 травня 2026 року в Житомирі вдруге провели форум “Урбан Весна”. В ході заходу говорили про розвиток міста, як влада, бізнес, громада та міжнародні партнери можуть діяти разом, розглядали приклади інших обласних центрів. На форумі презентували концепцію ревіталізації кінотеатру “Жовтень”.
Про це Суспільному розповіла Ольга Євменчук, менеджерка проектів громадської організації “Житомирські ентузіасти”, об’єднання, яке ініціювало і проводить форум “Урбан Весна”.
Задум форуму був у створенні майданчика, де зможуть спілкуватися жителі міста, громадськість, міська влада і бізнес, сказала Ольга Євменчук.
“І сьогодні на форумі присутні представники міської ради, інших громадських організацій, забудовники. Був публічний діалог. Зокрема, піднімали питання, для прикладу, як планується будівництво на вулицях Михайлівська, Бердичівська. Були на зв’язку з містами Луцьк, Полтава, Суми і Чернігів. Вони ділилися, як вони створюють міські кафе або різні інтервенції”, — сказала оранізаторка.

Учасники форуму “Урбан Весна”. Житомир, 30 травня 2026 року.

Учасники форуму “Урбан Весна”. Житомир, 30 травня 2026 року.
За словами Ольги, ГО “Житомирські ентузіасти” реалізовують кілька проєктів в місті. Зокрема, долучалися до тестової ділянки міських луків біля Замкової гори, до дослідження Замкової гори в рамках урбан форуму від GIZ, створили віртуальну екскурсію в Музеї космонавтики, альтернативний бренд Житомира і розробили мерч. Також розробили концепцію ревіталізації кінотеатру “Жовтень”.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: t.me/zhyt_city


«Велика реставрація» по-житомирськи: театр ляльок непридатний до експлуатації

